Programlamaya Başlamak İsteyenler Kesinlikle Okumalısınız

Arkadaşlar ilk söylemek istediğim şey şu çoğu web sitesinde programlama öğrenmek ve bu işte başarılı olmak istiyorsanız matematiğin çok iyi olması gerektiğini söylerler. Ben bu analize pek inanmıyorum, kendimden biliyorum benim matematiğim hiç iyi olmadı ama programlamada başarılı biri olduğumu düşünüyorum. Sizlerde programlamayı öğrenmek istiyorsanız matematiğim yok deyip sakın bırakmayın isteyen herkesin bu alanda çok başarılı işler yapabileceğine inanıyorum.

Programlamanın temeli sadece algoritmayı oluşturmaktır, zaten gerisi kodlarla yapılan işler sizin algoritmayı oluşturmanız yeterli olacaktır. Bunu kodlara dökmek işin en basit kısmı, sizlerde bilgisayar ile uğraşmayı seviyorsanız programlamaya başlamak sizlere bir şey kaybettirmez aksine yaptığınız programları çalışır halde görmek güzel formlar tasarlamak sizi mutlu edecektir.

Çağımızın işi bu arkadaşlar programcılık, geleceğin en büyük mesleği olacak evinizde bulunan bütün elektronik aletlerde bir yazılım var bunlar gittikçe daha da gelişiyor ülkemizde çok yaygın bir meslek değil çok başarılı adından söz ettiren kimseler yok durum bu şekilde arkadaşlar ben sizlere programlama temelleri hakkında bir kaç makale paylaştım. Bu yazdıklarım üzerinde biraz durup mantığı öğrenirseniz programlama için sağlam bir temel kurmuş olursunuz.

Yavaş yavaş C# derslerine başlayacağız, yaptığımız programları en güzel şekilde sizlere göstermeye ve anlatmaya çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

Bu videoyu da paylaşmak istedim izlemenizi rica ederim.

Videoda Türkçe altyazı mevcuttur.

Ahmet Şenlik

Kocaeli Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı okudum DGS ile 2016 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar mühendisliğini kazandım. Yazılımla uğraşmayı çok seviyorum bu alanda kendimi daha da geliştirmeyi düşünüyorum. Eğer siz de seviyorsanız bu işi devam edin başlamadıysanız başlayın başaracağınıza inanın. :)

You may also like...

1 Response

  1. ufuk dedi ki:

    Takipteyiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.